18. 6. 2023 0 Comments

Pri výstavbe bytových priestorov a inštalácii zariadenia a vybavenia je potrebné dodržať určité podmienky a normy, ktoré poukazujú na vhodnosť materiálov a technológií použitých v danom prostredí. Do obytných miestností sa umiestňujú zariadenia podľa funkcie a účelu daného priestoru, aby boli kvalitné a ich funkcia spolu s praktickou stránkou spĺňali očakávania majiteľa nehnuteľnosti.

Jedna zo zaujímavých úprav kúpeľne

Priestory, určené na bývanie, sa rozdeľujú na viacero miestností, aby boli zabezpečené všetky činnosti, ktoré v byte obyvatelia vykonávajú, preto je súčasťou aj miestnosť na vykonávanie hygieny, teda kúpeľňa a toaleta. Donedávna sa tieto dve miestnosti spájali do jednej, ale po skúsenostiach ľudí sa opäť dostáva do popredia osobitná miestnosť pre WC a samostatnú kúpeľňu. Je to praktickejšie, kúpeľňa tak môže byť oázou oddychu, kde zmyjete zo seba celodenný pot a pritom budete relaxovať.

Mnohé domácnosti sa rozlúčili s vaňou a namiesto nej nainštalovali sprchový kút, ktorý môže mať podobu masážneho boxu alebo iba jednoduchej zásteny, ktorá oddelí sprchu od zvyšku miestnosti, dokonca je bez dverí. Tieto steny sú väčšinou zo skla, ktoré je hygienicky najvhodnejšie, pretože sa jednoducho udržiava a čistí, nie je biologicky aktívne, má neporézny povrch, je dizajnovo atraktívne a nadčasové.

Atraktívna biela kúpeľňa v podkroví

Sklenená stena dokáže vytvarovať sprchový kút aj bez dverí, ale ak na nich trváte, tak môžu byť sklenene steny do sprchy posuvné, ideálne do malých priestorov, ale aj otváravé. Všetky sa vyrábajú z bezpečnostného skla a na mieru. Hrúbka skla je najideálnejšie v rozmedzí od 8 do 12mm, s úpravou v priehľadnej verzii, ale aj s nejakými zaujímavými grafickými vzormi, polepom grafickou fóliou, pieskovaním či farebným sklom, každý z uvedených spôsobov úpravy sklenenej steny z nej urobí veľmi originálny prvok. LM-MONT je spoločnosť, ktorá dodáva na stavby aj sklenené konštrukcie, u nich si môžete objednať sklenenú stenu sprchového kúta podľa svojich predstáv, majú totiž dosť skúseností s ich výrobou na mieru, takže váš sprchový kút bude u nich v dobrých rukách.