5. 5. 2023 0 Comments

Voda je základom života všetkého živého. Aj pre náš organizmus je kľúčová pre zachovanie dobrého zdravia a zníženia nepríjemných príznakov dehydratácie. Doteraz ste nevenovali zvýšenú pozornosť svojmu pitnému režimu? Možno je to pre Vás taká drobná banálna vec. No pre telo je to zásadná potreba ka prežitiu. Venujme sa trochu viac tomu ako sa vrátiť do správnych koľají a dopriať svojmu telu to, čo potrebuje. Naše telo je viac ako s polovice tvorené vodou. Je preto logické, že ak mu vodu pravidelne nedodávame, nastáva problém. Dobre známe príznaky ako bolesti hlavy, migrény, močové kamene, problémy s pokožkou, častejšie infekcie, zlé trávenie a mnoho mnoho ďalších nepríjemných príznakov.

Bez vody by nebol život

Na ich odbúranie treba jediné. Pravidelné pitie vody. Prečo je pre nás ale také zložité vypestovať si tento zvyk? Trh je presýtený dochutenými limonádami a nápojmi. Ich príchute a obsah cukru sú ako lahôdka pre naše chuťové bunky. Viete ale aké vysoké percento rafinovaného cukru sa v týchto limonádach nachádza? Často sú to aj polievkové lyžice. Náš mozog si na tento druh sacharidov ľahko a rýchlo vypestuje návyk. Nehovoriac o kalóriách ktoré v hojnom počte prijímame nie z jedla ale z pitia. Výsledkom je rastúca nadváha a zdravotné problémy z nej vychádzajúce. Ak chcete prejsť na pitie vody, náš mozog sa bráni. Chcel by to niečím dochutiť. Ľahká pomoc. Nahraďte sladené malinovky vodou s ovocím.

Na bolesť hlavy je pohár vody lepší ako užitie tabletky

Obsahuje fruktózu a vitamíny a minerály. V letných mesiacoch sú obľúbené bazové, mätové či levanduľové verzie. Ich chuť je ľahká, príjemná a obsahujú minimum kalórií a žiadne škodlivé sacharidy. Ak pijete menej vody a radi si dožičíte kávu – pozor. Káva má určité zdravotné benefity, ale iba ak ju pijete s mierou a v odporúčanej dennej dávke. Myslite pritom na to, že káva má diuretické účinky- odvodňuje. Vášnivý kávičkári by si teda okrem milovanej kávy mali dopriať pohár vody navyše, aby doplnili stratu tekutín. Voda je úžasným doplnkom pre naše zdravie. Na začiatku bude treba vytrvať a vypestovať si návyk. Telo bude ale vďačné a odmení sa pevnejším zdravým a mladistvejším vzhľadom.