15. 3. 2024 0 Comments

Možno ste sa už stretli s pojmom energetický certifikát, ale nevedeli ste kde ho zaradiť a čo vďaka nemu môžete získať. Energetický certifikát sa týka nehnuteľností, ako domu, tak aj bytu. V prípade domu sa s energetickým certifikátom môžete stretnúť pomerne často. Novostavby musia podľa novej legislatívy doložiť energetický certifikát povinne ku kolaudácii. Keďže je na úsporu kladený čoraz väčší dôraz a pre novostavby sa pravidlá v rámci spotreby energií sprísňujú, novostavby musia byť nízkonákladové a domácnosti musia byť najvyššej energetickej triedy A0. Aj v prípade staršieho domu určite využijete energetický certifikát.

tepelné čerpadlo

Čoraz viac populárna je takzvaná obnova starších nehnuteľností, kedy vám energetický certifikát poslúži ako vstupná brána k zníženiu spotreby energie vo svojej domácnosti. Ani v prípade bytov však nemáte bez energetického certifikátu vyhraté. Čoraz viac kupujúcich, ale aj nájomcov žiada od predávajúceho energetický certifikát k bytu, v ktorom uvidia reálnu spotrebu na vykurovanie či ohrev vody.

fotovoltika

Energetický certifikát iba od tých najlepších

Je dôležité, aby ste si dali vypracovať energetický certifikát spoločnosti, ktorá má odbornú spôsobilosť a najmä kvalitné meracie prístroje. Certifikaciabudovy.sk je spoločnosť s bohatými referenciami, ktoré vyhotovili viac ako 3600 energetických certifikátov pre nehnuteľnosti na Slovensku. Používajú najmodernejšie termo kamery značky FLIR, ktorá má vysokú tepelnú citlivosť, vďaka čomu dôkladne zameria pravú spotrebu vašej nehnuteľnosti. Certifikaciabudovy.sk je pripravená vyhotoviť energetický certifikát na mieru pre váš dom či byt v oblasti energetickej certifikácie budov. Využite služby certifikaciabudovy.sk ešte dnes a informujte sa ohľadom ceny energetického certifikátu priamo na internetovej stránke cerifikaciabudovy.sk.