26. 5. 2023 0 Comments

Matcha prášek je úžasný a chutný prášok z mladých čajových lístkov, vďaka ktorému si pripravujeme za lahodné nápoje, no aj sladké či slané jedlá. Zaslúžene sa môže pýšiť prívlastkom doplnok výživy. Jeho pôvod siaha do Číny ale hlavne do Japonska, kde je matcha využívaná pri čajových ceremoniáloch. Aj vy si s ňou môžete dopriať malý čajový obrad u vás doma. Máme pre vás kvalitnú, prémiovú matchu, ktorú v pravidelných intervaloch (každé 3 týždne) letecky dovážame z Japonska. Robíme všetko preto, aby sa zachovala vysoká kvalita. Kríky rastú na úrodnej vulkanickej pôde.

kvalitná matcha

Kvalitu a teda aj výbornú chuť zabezpečuje aj dvojstupňové zatienienie čajových kríkov pred zberom a mletie na tradičných žulových kríkov pred zberom. Takto si matcha prášok uchová svoju typickú arómu a chuť. Samotný prášok je ľahko rozpustný vo vode. Možete si z neho pripraviť čaj. Budete na to potrebovať typickú matcha metličku, ktorú si viete zaobstarať u nás v e-shope. K prášku pridáte horúcu vodu s teplotou okolo 70 až 80 stupňov, vyšľaháte penu a potom prilejete zvyšok vody. Ak chcete experimentovať, použite prášok aj do smoothie, koláča či slaných palaciniek. Predstavivosti sa medze nekladú a internet je plný výborných receptov. Treba byť obozretný. V obchodoch či e-shopoch existuje množstvo nekvalitných matcha produktov, ktoré sa farbou, vôňou ani chuťou nepribližujú ku kvalitnej matchi. Takto sú zákazníci sklamaní a odradení a nechcú dať novú šancu matchi pri kúpe nového produktu. Je to pochopiteľné, pretože klamárov je veľké množstvo.

lahodný prášok

My ponúkame svoje značky s vysokou odbornosťou MatchaMagic® a Magic Caps® na Nespresso®. Máme 5 kategórií produktov.

1. Matcha príslušenstvo
Matcha bambusová lyžička, metlička a misky na prípravu čaju.
2. Pravý sypaný matcha čaj, energetický nápoj, kapsule
Klasické sypané zelené čaje, energy drink vhodný aj pre diabetikov, neobsahuje konzervačné látky. Kapsule sú výbornou a rýchlou alternatívou, pretože nemusíte čakať na prípravu.
3. Matcha nespresso kapsule
4. Matcha čaj a miešané nápoje
Matcha ihličie, matcha mix či gourmet sáčky
5. Klasický čajový obrad pre čistý pôžitok
6. Na miešané nápoje, varenia aj pečenie