23. 8. 2023 0 Comments

Od malička túžite po vlastnom bývaní v krásnom rodinnom dome so záhradou? Vlastné bývanie je určite váš najväčší životný krok. Pri výbere svojho vytúženého bývania máte na výber z ponuky bytov alebo rodinných domov. Bývanie v rodinnom dome má svoje výhody. Rodinné domy sú aj staršie, ktoré sú cenovo dostupnejšie, no budete si ho musieť prerobiť podľa svojich predstáv. To sa vám môže aj výrazne predražiť. Ak rozmýšľate nad kúpou novostavby rodinného domu, určite by ste mali zvážiť a prehodnotiť náklady na užívanie rodinného domu. Bývanie v rodinnom dome je zvyčajne spojené aj s vyššou vstupnou cenou alebo aj drahšou údržbou.

dům

Pri vyšších vstupných nákladoch sa však zameriate neskôr na to, že rodinný dom spravujete úplne svojpomocne. Nechajte si pre to radšej aj nejaké financie v prípade nečakaných výdavkov. Rodinné domy sú dostupnejšie mimo mesta. Odrádzať vás od kúpy môže vzdialenosť od mesta, ako aj nutnosť prerábania alebo aj nutnosť každodenného dochádzania do práce do mesta. Ak máte deti, musíte zvážiť dostupnosť materských škôl, základných škôl aj stredných škôl. Je na vás, či sa rozhodnete pre rodinný dom mimo mesta, kde aj deti budú musieť do školy cestovať každý deň autobusovou hromadnou dopravou, alebo ich budete voziť osobným autom.

pokoj

Ďalej myslite aj na denné nákupy potravín, blízkosť nemocnice alebo zdravotníckeho strediska. Rodinný dom v meste vyjde o moc drahšie z pohľadu kúpnych cien. Avšak na druhej strane, máte všetko, čo k životu potrebujete, veľmi blízko. Dostupnosť do centra, zdravotnícke zariadenia, lekárov, lekárne, potraviny, autobusová hromadná doprava, vlaková doprava, v meste sú v ponuke na prepravu aj bicykle alebo elektrické kolobežky. Do práce a do škôl sa teda dostanete rôznymi spôsobmi. Rodinný dom navyše ponúka súkromie na záhrade, kde môžete využívať svoj voľný čas s rodinou, prípadne na prácu v záhrade a skrášľovanie si okolie rodinného domu.