3. 12. 2020 0 Comments

Možnože osvetlenie a spolu s ním vhodné svetelné produkty beriete ako niečo, čo je skrátka nevyhnutné. Že je to niečo, čo potrebujete, no nejako extra vás to nezaujíma. Keby ste mali narodeniny, asi by to nebolo na vašom zozname prianí. Alebo žeby predsa len áno?

Hej, v pohode, veď dnes to už nie sú len nejaké obyčajné žiarovky, ktorými môžeme rozžiariť svoj interiér (a exteriér). Vieme, že dnes sa popularite teší technológia LED a spolu s ňou napríklad zaujímavé LED pásiky, ktorých diódy môžu vyžarovať klasické biele alebo dokonca farebné svetlá, ako nám ukazujú základné informácie o LED pásikoch Led Produkt.

žlté led pásy

Ak teda zoberieme v úvahu aj takéto moderné alternatívy, určite môže ísť o atraktívny darček, či už pre dospelých alebo pre tínedžerov, pásiky majú skutočne univerzálne využitie.

Niekoľko tipov a nápadov…

Funkčné aj dekoračné, na osvetlenie konkrétnych častí bývania, ako aj na zaujímavé podsvietenie rôznych objektov či predmetov. Atraktívne s nimi podsvietite napríklad poličky, schody, okná, zrkadlá,… milovníci počítačov s nimi môžu vysvietiť svoju PC skrinku a monitor, využívajú sa tiež v interiéroch áut a možností je ešte viac. Z funkčného hľadiska a najmä pre gazdinky je zas veľmi dobre známe využitie pásikov na osvetlenie kuchynskej linky, vďaka čomu budú pri príprave jedál vidieť aj na tie najmenšie detaily. Osvetliť sa s nimi však dajú tiež iné pracovné plochy vo všeobecnosti.

Ako ale presnejšie takýto patent funguje, respektíve čo sú to LED pásiky?
led pás

V podstate si pod tým môžete predstaviť samolepiace pásy, čo sú osadené svetlo emitujúcimi diódami (light emitting diode). To znamená, že predstavujú veľmi úspornú prevádzku z hľadiska spotreby elektrickej energie. Na druhej strane tiež praktické umiestnenie na miesto, ktoré uznáte za vhodné, resp. na miesto, ktoré potrebujete nasvietiť.

  • Balenie led pásikov sa zvyčajne predáva v balení po 5 metroch.