10. 2. 2023 0 Comments

Matrace do postele sú téma, o ktorej sa môžete dozvedieť veľmi veľa. Matrac, na ktorom ležíme v priemere 7 až 9 hodín denne má priamo vplyv na naše zdravie a vývoj. Práve preto slovenský výrobca matracov do postele segum ponúka matrace najvyššej kvality vyrábané už od roku 1992. Ponuka matracov segum do postele je rozmanitá a každý preferuje niečo iné. V segum nájdete všetko.

matrac

Pružinové matrace.

Základom pružinových matracov je jedna veľká pružina, ktorá je po obvode obalená kokosovým vláknom. Takéto matrace sú tvrdšie no na pohodlnosti to neuberá. Pružinové matrace už nie sú ako v minulosti. Pružinu vôbec necítite, vzhľadom na niekoľko povrchových vrstiev mäkkého obalového materiálu.

Taštičkové matrace.

Taštičkové matrace predstavujú veľké množstvo jednotlivých pružiniek, z ktorých každá je obalená materiálom a vytvára vnútri matraca množstvo takzvaných taštičiek. To zabezpečuje mäkký pocit na dotyk a príjemný pocit pri ležaní. Práve taštičkové matrace sú vhodne pre ortopedických pacientov, vďaka odľahčeniu tela a možnosti prispôsobenia sa našim krivkám.

matrac

Penové matrace.

Máte radšej mäkké matrace? Potom si prídete na svoje pri pamäťových matracoch použitím memory peny. Memory pena je mäkká a prispôsobí sa každému vášmu záhybu na tele. Budete mať pocit, že spíte na obláčiku. Výhodou memory peny je, že sa po odľahčení vrátia do pôvodnej podoby. Keď vstanete, matrac má opäť pôvodný tvar a nevyleží sa tak rýchlo na jednom mieste.

Voľba matraca do postele môže niekedy poriadne potrápiť. Preto by ste sa mali obrátiť na odborníkov, akými sú segum.sk. Pomôžu vám ako s výberom, tak aj kúpou matraca vhodného priamo pre vás. Navštíviť môžete online stránku segum.sk alebo si prísť matrace priamo pozrieť a vyskúšať do jednej z predajni segum v Bratislave, Žiline a Senici. Správny matrac do postele vám pomôže žiť o niečo zdravšie.